Jak rozpocząć przygodę ze stylizacją rzęs?



Mnogość firm i ich ofert w zakresie zestawów do stylizacji rzęs sprawiła, że wybór ten jest szczególnie trudny. Duża część z nich proponuje rozwiązania, które są połączeniem niesprzedających się produktów, z asortymentem, którego używało się lata temu, a którego nie używa się współcześnie. Dlatego coraz większa część stylistek decyduje się na samodzielne skompletowanie produktów niezbędnych do zabiegu. W dalszej części artykułu dowiesz się jakich produktów potrzebujesz i dlaczego. Każda pogrubiona fraza została zaopatrzona w odnośnik do sklepu internetowego, dzięki czemu łatwiej dokonasz zakupu.

W świetle obowiązujących przepisów, nie ma konieczności stosowania rękawiczek i maski, jednak warto ich używać. Rękawiczki lateksowe często mają zdolność uczulania, dlatego warto wybrać rękawiczki nitrylowe, niepudrowane.

Opary kleju nie są bez znaczenia dla zdrowia stylistki, dlatego użytkowanie maski jest ważną kwestią. Do dyspozycji mamy maski jednorazowe, które w mniejszym stopniu chronią przez oparami, czy też maskę 3M, która będzie chroniła w większym stopniu.

Podstawą podczas zabiegu stylizacji rzęs jest odpowiednia higiena przedzabiegowa. Szampon Neicha jest produktem, który w delikatny, ale dokładny sposób pozwala oczyścić rzęsy z resztek makijażu i sebum.

Kolejnym produktem niezbędnym w praktyce stylistki rzęs, który służy do przygotowania rzęs jest Cleaner. Jest to alkoholowy preparat usuwający z rzęs ich warstwę lipidową, przez co zwiększa przyczepność rzęs sztucznych do naturalnych.

Primer z kolei warto posiadać, jednak powinien być on używany jedynie w razie problemów z wiązaniem kleju, takim jak zbyt wolna polimeryzacja. Preparat ten zwiększa przyczepność, ale także ma zdolność pochłaniania wody z włosa, a jak wiadomo klej potrzebuje wilgoci by móc się utwardzić.

Każdorazowo przed zabiegiem należy odseparować rzęsy górne od dolnych, aby nie uległy sklejeniu ze sobą. W tym celu można użyć taśmy silikonowej, taśmy microfoam, lub płatków. Taśma silikonowa jest materiałem cienkim o niebieskim kolorze, co może przysparzać problemów niewprawionym stylistkom. Nie przykleja się praktycznie do włosków, co sprawia, że jest jednym z mniej traumatycznych taśm. Taśma Micofoam jest najbardziej polecana dla początkujących stylistek, gdyż ze względu na swoją grubość i miękkość pozwala na swobodne oparcie pęsety. Obie taśmy są produktami bardzo ekonomicznymi, lecz jeśli chcemy zapewnić klientowi większy komfort i sprawić, że zabieg stanie się bardziej luksusowy, należy sięgnąć po płatki. Zazwyczaj płatki są hydrożelowe lub kolagenowe. Charakteryzują się różnym kształtem, stopniem odbijania światła, grubością, obecnością nacięć lub ich brakiem. Najbardziej uniwersalne moim zdaniem są płatki hydrożelowe zwitaminą C i aloesem. Taśmaperforowana i włókninowa mają mocniejszy klej, dlatego też nie powinny być używane do separowania rzęs dolnych, natomiast bardzo dobrze sprawdzą się do liftingu powieki.

Wybór szczoteczek jest bardzo indywidualną kwestią. Jedne stylistki wolą szczoteczki z włosiem, inne silikonowe. Warto wypróbować oba typy. Podobnie jest w przypadku aplikatorów. Aplikatorybezwłókienkowe są ekonomiczne i dokładne, zaś welurowe nieco droższe, lecz wygodniejsze w użyciu i posiadające większą powierzchnię, przez co odtłuszczanie przebiega szybciej.
Kamień nefrytu lub podstawka kryształowa będą stanowiły chłodną powierzchnię dla kleju, dzięki czemu kropla dłużej zachowa swoje właściwości. W celu zabezpieczenia ich warto też użyć powłok ochronnych, co sprawi, że nie będziemy musiały czyścić kamienia lub podstawki z pozostałości kleju po każdym użyciu. Nigdy nie powinno się zabezpieczać powierzchni taśmami. Dlaczego? O tym dowiesz się na moim szkoleniach.

Obecnie na rynku jest cały wachlarz rodzajów rzęs. Które będą najlepsze na początek? Warto zaznaczyć, że do wyboru mamy jedynie rzęsy syntetyczne, wykonane z poliestru, oraz rzęsy z futra norki syberyjskiej. Ze względu na sposób pozyskiwania, zdolność alergizacji oraz utratę skrętu podczas noszenia, rzęsy z norki ustąpiły miejsca rzęsom syntetycznym. Rzęsy te posiadają różne parametry takie jak skręt, grubości i długości. Najczęściej na początek polecane są rzęsy w skręcie B i C z linii Mink lub C i D z linii Russian. Jeśli chodzi o grubości, najczęściej są wykorzystywane grubości to 0,1 dające bardzo naturalny efekt, 0,12 dające efekt pośredni, a także 0,15 dla mocniejszego efektu. Warto skorzystać z rzęs w paletce mix, gdzie można znaleźć różne długości, co zmniejsza koszty początkowej inwestycji. Pamiętaj, że rzęsy powinny być dobierane do stanu i kondycji rzęs naturalnych. Jeśli zależy Ci na intensywniejszym efekcie, zamiast wybierać grubsze rzęsy, wybierz rzęsy Flat (Cashmere), które ze względu na spłaszczony kształt wyglądają wyraziście, a jednocześnie są lekkie.

Klej jest jednym z ważniejszych komponentów zabiegu. Odpowiedni dobór kleju do umiejętności warunkuje trwałość aplikacji. Kleje różnią się między sobą tempem polimeryzacji, lepkością, gęstością, trwałością, plastycznością, kolorem. Musimy pamiętać, że na tempo i komfort pracy z klejem, a co za tym idzie trwałość aplikacji, wpływają też warunki takie jak wilgotność i temperatura. Już od samego początku polecam pracę na względnie szybkich klejach takich jak np. klej Noble. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych klejów. Dzięki szybkiemu czasowi polimeryzacji, zapobiega sklejeniom i sprawia, że nie trzeba przytrzymywać rzęsy syntetycznej na rzęsie naturalnej, a także wpływa na przyspieszenie czasu pracy poprzez wymuszenie szybszych ruchów.

Aby monitorować warunki warto posiadać stację pogody. Ułatwi to dobór kleju, a także da wiedzę w jaki sposób modyfikować warunki, aby sprostać jego wymaganiom.
Dobór pęset do metody 1:1 jest kwestią bardzo indywidualną. Aby wykonać zabieg należy posiadać dwie pęsety, jedną do separacji, drugą do chwytania rzęs. Najczęściej do separacji wybierana jest pęseta prosta lub lekko zakrzywiona, natomiast do chwytania rzęs można zdecydować się na pęsety od lekko zakrzywionej, mocno zakrzywionej, po pęsety z wygięciem w kształcie litery L. Dobór pęsety w metodzie podstawowej nie jest kluczowy, tu raczej należy się kierować upodobaniami wizualnymi.

Remover przyda się w przypadku chęci usunięcia całej aplikacji. Jest to preparat pozwalający na bezpieczne rozpuszczenie wiązania klejowego. Nie powinien być stosowany do usuwania pojedynczych rzęs podczas uzupełnień. Preparat występuje w trzech formach, płynu, żelu i kremu. Im gęstsza konsystencja tym mniejsze prawdopodobieństwo dostania się preparatu do oka.

Teraz już wiesz, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę ze stylizacją rzęs. Produkty możesz skompletować oddzielnie, lub też skorzystać z gotowego zestawu, który został skomponowany przez nas zgodnie z potrzebami współczesnej stylistki rzęs. Pamiętaj jednak, że dobre szkolenie to podstawa i może Cię uchronić przed niepowodzeniami i błędami powstałymi w wyniku samodzielnych prób. O tym jak dokonać wyboru odpowiedniego szkolenia dowiesz się w kolejnym artykule. Wybieraj rozważnie. Zdrowie oczu i bezpieczeństwo Twoich klientów są w Twoich rękach.


Anna Chrostowska
Instruktor Noble Lashes




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz